Konut Alacaklar Dikkat!

Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu görseli Tapu Haber'de.
Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu.

Konut alacak olan vatandaşlara önerilerde bulunan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu “ Evi satın alırken sadece iç ve dış görüntüsüne bakılmamalı” uyarısında bulundu.

Ev satın alırken dikkat edilmesi gereken konular üzerinde duran Memduh Türkoğlu şunları söyledi: “Bir ev satın alırken, binanın tapusunun olup olmadığı, binanın projeye uygun inşa edilip edilmediği gibi dikkat etmeniz gereken bir dizi konu çıkar karşınıza. Yani bir evi satın alırken sadece iç-dış görünüşü, sosyal donatıları, fiziki özellikleri, tasarımı, lokasyonu gibi faktörlere bakmak ve değerlendirmek yeterli değildir.”

Deprem yönetmeliğine dikkat edilmeli

Memduh Türkoğlu, satın alınacak olan evin deprem yönetmeliğine uygun olup olmadığına mutlaka bakılması gerektiğine vurgu yaparak “Öyle ki çok beğendiğiniz bir evden sırf deprem yönetmeliğine uygun inşa edilmediği için vazgeçebilirsiniz. İhtimaller ve sonuçlar düşünüldüğünde vazgeçmelisiniz de. En önemli noktanın zemin etüdü olduğunu unutmayın. Proje henüz inşaat aşamasındaysa zemin raporuna bakabilirsiniz. Benevre Beytepe projemiz deprem yönetmeliğine uygundur ayrıca gerekli zemin etüdlerinin hepsi tamamlanmıştır. Benevre Beytepe projemize ilişkin Yrd. Dç. Dr. Volkan Kalpakçı’nın konu ile ilgili açıklamalarına ise videolar halinde internetten ulaşmak mümkündür.”

‘Hem yatırım hem de oturum için büyük fırsat’

Konseptinde bulundurduğu birçok yaşam alanını ev sahipleriyle buluşturacak olan Benevre Beytepe, şehre ihtiyaç duymadan şehri yaşatacak. Kitap okuma alışkanlığından, müzik tutkusuna kadar her alanı bünyesinde bulunduracak olan proje sayesinde, spor yapmanın ve oyun oynamanın da keyfini yaşayacaksınız. Sağladıkları kolaylık ve imkânlar ile her zaman yatırımcılardan yana olduklarına vurgu yapan Benevre Beytepe Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Türkoğlu “ Benevre Beytepe bir yandan konforlu bir yaşamın kapılarını aralarken bir yandan da yatırımcının cebini düşünüyor.” dedi.