Emlakjet’ten ‘JetFırsat’ ile en avantajlı evi bulma imkânı

Emlakjet CEO’su Tolga İdikat görseli Tapu Haber'de.
Emlakjet CEO’su Tolga İdikat.

Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet, hayalindeki evi arayanlara yaratıcı çözümler sunmak için teknolojik altyapısına yatırım yapmaya devam ediyor. Son olarak hayata geçirilen ‘JetFırsat’ kategorisi ile konut satın almak isteyen kullanıcılar, Endeksa’nın yaptığı analizler doğrultusunda, bölgelerindeki en avantajlı fiyatlı evlere hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Konut sahibi olmak isteyen kişilerin yaşadıkları en büyük sorunlardan biri, hayal ettikleri eve uygun bir fiyatla ulaşıp ulaşamayacaklarıdır. Yeni nesil emlak bulma sitesi Emlakjet.com, işte bu noktada konut satın almak isteyenlerin hayatını kolaylaştıracak yeni bir projeye imza atarak ‘JetFırsat’ dönemini başlattı. Emlakjet masaüstü ve mobil web alanlarında yer alan JetFırsat kategorisine tıklayan kişiler, bölgelerindeki en uygun fiyatlı evlere hızlı bir şekilde ulaşabiliyor.

Bu uygulama kapsamında Emlakjet, teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme ve lokasyon analizi platformu Endeksa’nın il, ilçe ve mahalle bazlı ortalama emlak fiyatları ile otomatik gayrimenkul değerleme teknolojisine yer veriyor. Konutun özellikleri ve konumu baz alınarak bir fiyat aralığı hesaplanıyor. Eğer konut, bu aralıktaki minimum değerin yüzde 30 altındaysa ‘JetFırsat’ olarak etiketleniyor ve detayında neden ‘JetFırsat olduğunun bilgisini içeren bir fiyat endeksi ile yayına alınıyor.

“Kullanıcı deneyimini iyileştirmek için teknolojik altyapımıza yatırım yapıyoruz”

Emlakjet CEO’su Tolga İdikat, yeni uygulamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Emlakjet olarak hayalindeki evi arayanlara yaratıcı çözümler sunmak için teknolojik altyapımıza önemli yatırım yapıyoruz. Bunun yanında ev arama ya da satma deneyimine katkıda bulunacak ürün ve hizmetler geliştiren inovatif şirketlerin hizmetlerini kullanıcılarımızla buluşturmak da bizim için çok önemli. Bu kapsamda JetFırsat kategorisi ile ev arama sürecinde olanlara, aradıkları bölgede yer alan uygun fiyatlı evleri sunarak, ev sahibi olma süreçlerini hızlandırıyoruz. Aynı zamanda bu hizmetimizle ev arama deneyimini kolay, hızlı bir hale getirerek kullanıcılarımıza sunduğumuz katma değeri bir üst seviyeye taşıyoruz” dedi.

Endeksa.com Kurucu Ortağı ve Genel Müdürü Görkem Öğüt ise şunları belirtti  Sadece 5 ülkede örneği bulunan Automated Valuation Model (AVM) yani Otomatik Değerleme Modeli’ni Türkiye’ye taşıyan Endeksa, sahada çalışan uzmanlarının ürettiği verileri farklı kaynaklardan aldığı verilerle birleştiriyor ve makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak tüm Türkiye için gayrimenkul değeri ve lokasyon verileri oluşturuyor. Binlerce emlak danışmanının yanı sıra bireysel müşterilere, değerleme firmalarına, gayrimenkul geliştiricilere, perakende firmalarına, finansal kurumlara ve kamu kurumlarına da gayrimenkul değeri ve öngörüleri konusunda hizmet veriyoruz. Sektörün önde gelen oyuncularından olan Emlakjet ile iş birlikteliği yapmaktan ve hizmetlerimizi bu alanda da kullanıcılara ulaştırmaktan mutluluk duyuyoruz. “